Az 1935-ös Rolls-Royce Phantom 181 ezer dollárért, vagyis körülbelül 38,3 millió forintért kelt el egy árverésen Arizonában. Ráadásul 30%-al többért vették meg, mint amennyi a legmagasabb árbecslés volt.
Lady Nancy Astor volt az első női képviselő a brit Alsóházban, híres volt arról, hogy fényűző partikat adott, és komoly vitákat folytatott Winston Churchill-lel.
Az elvált amerikai milliomosnő a gazdasági világválság idején vette a luxusautót, ami olyan extrákkal volt felszerelve a meggyszínű plüss belsőn kívül, mint az akkor csodaszámba menő autórádió.
Az autó az 1950-es években jutott el az Egyesült Államokba, többször gazdát cserélt, majd egy coloradói gyűjtőhöz került. Utolsó szervize valamikor egy éve volt, amelyen bebizonyosodott, hogy éltes kora ellenére tökéletesen működőképes.
A Rolls Royce Sedanca de Ville típusú darabja (azokat a négyajtós autókat nevezték így, melyekben az utastért eleje nyitott volt, a hátsó üléssor viszont zárt) egyébként újonnan is majdnem annyiba került, mint amennyi a mostani kikiáltási ára volt.
Az ilyen extravagáns költekezés ma akár egy politikai karrierbe is kerülhet, Lady Astorét azonban annak idején nem rengette meg, sőt tíz évig meg tudta tartani helyét a parlamentben.
(Apró érdekesség: a jelenlegi brit miniszterelnök, David Cameron felesége, Samantha Cameron Lady Astor unokájának mostohalánya.)
Az arizonai Bonhams aukciósház autóspecialistája, Rupert Banner szerint Lady Astor ismert volt gazdagságáról és arról, hogy szeretett luxusdolgokat vásárolni. A gyönyörű meggypiros és krémszínű autó pedig maga volt a luxus, és nem mellesleg a legjobb autó, amit csak venni lehetett abban az időben.
Az ár, amit a kocsiért most kifizettek, a legfrissebb példája annak, milyen jó erőben van a veteránautók piaca, ami az elmúlt évben az USA-ban több mint 13 százalékkal tudott növekedni. Példa erre egy másik Rolls Royce, Freddie Mercury-é is, ami szintén ebben a hónapban kelt el, méghozzá a kikiáltási ár ötszöröséért.
Utolsó kommentek