Biztosan nem lesznek boyok, de aki nem akar, annak bejelentkeznie sem kell. Ráadásul a vendég szándékát is le tudják majd követni, hogy ki igényel segítséget, emberi szót, és ki inkább csak egy kódot.
Megnyílt a „The Sleep" kiállítás Londonban, ahol azt is bemutatják, hogy nagyjából egy évtized múlva hogyan fognak kinézni a hotelek. Biztosan kisebb, ráadásul kerek szobák várják majd az utazókat, aki pedig nem akar bejelentkezni az okostelefonjára kap egy kódot, amivel be tud menni a szobájába.
Hozzáértők hangsúlyozzák, hogy ugyanakkor sokan aggódnak a biztonság miatt. Volt olyan 200 szobás hotel, ahol elindítottak egy hasonló rendszert, de le kellett szerelni, szétverni az összes ajtót, visszatenni az eredeti zárakat, mert az emberek nem bíztak a dologban.
Mindenképpen cél, hogy csökkentsék azokat a szolgáltatásokat, az ezeket végző emberek számát, amikre nincs szükség, így például a hordárokra, boyokra, hiszen a legtöbb ember bőröndje már gurul.
Mint mondják a hotel szegmens is átalakulóban van, az embereket jobban érdekli, hogy mit kapnak a pénzükért. A „futószalag" hoteleknek vége, az elérhető árú „életmód hoteleké" a jövő, amely kellemes környezetet és luxust biztosít kreatív helykihasználással. A másik az egyediség, a helyi jelleg, a helyi kultúra bevitele a szállodaszobába, hogy aki ott ébred rögtön tudja, hogy hol is van.
Paul Priestman a Yotel koncept kitalálója szerint jelenleg túl nagyok a szobák, ha egy hely jól megtervezett, sokkal kisebb is elég. A legfontosabb elem az ágy, a második a fürdőszoba. Ellenben van, aki óv attól, hogy a dolog nagyon személytelenné váljon, mert a vendégélményhez hozzátartoznak a rá mosolygó arcok.
Utolsó kommentek