Noha a legtöbb országban (már ahol egyáltalán ünneplik) csak kisebb ajándékot kapnak a férfiak Apák napján, azért ezen alkalomból is akad, ahol jobban kinyílik a pénztárca – bár meg kell mondanunk, a mai posztban bemutatott ajándékokat erős túlzásnak érezzük, hiszen a legolcsóbb darab is jó 50 millió forintba kerül.
Tengeralattjáró (1,5 millió dollár)
Noha nem teljesen egyértelmű, mi köze a tengeralattjárónak az Apák napjához, azért mégis hadd ajánljuk mindenki becses figyelmébe a csekély másfél millió dollárba kerülő DeepFlight Dragont, ami a legkönnyebb darab a maga nemében.
Ráadásul körülbelül annyi tudást és szakértelmet igényel, mint az autóvezetés, ugyanis a két első és négy hátsó propellernek köszönhetően rendkívül könnyű vele manőverezni.
Ami a biztonságot illeti, a kétfős személyzetet két külön, digitálisan irányított rendszer látja el oxigénnel, zártláncú belső kommunikációs rendszer és mindenféle egyéb nyalánkság is akad még a tengeralattjáróban, ami nekünk ezzel együtt sem kellene, de gyaníthatóan nem is mi vagyunk a célcsoport.
Aranykerékpár (500 ezer dollár)
Akkor már inkább a 24 karátos aranyozással készült mountain bike, de csak ha muszáj valami csekélységet elfogadni… A viccet félretéve, a bringa minden egyes darabjának elkészítése 750 munkaórát kíván meg, nem is csoda, hogy összesen 13, kifejezetten a megrendelők kérésére kialakított darabot készített a House of Solid Gold.
Azért a logóba belevarázsoltak még hatkarátnyi gyémántot és 4,5 karátnyi zafírt is, ami nélkül nyilván elképzelni sem lehet egy rendes terepbringát. És akkor még nem is beszéltünk az alligátorbőr ülésről és a szintén arannyal futtatott palacktartóról.
A helimotor (395 ezer dollár)
Ha már voltunk a vízben és a földön, akkor emelkedjünk a levegőbe, méghozzá egy egészen furcsa járgánnyal, ami alig tíz perc alatt alakul kétüléses motorból… hát, minek is nevezzük… mondjuk helikopterré.
A földön és a levegőben is közel 180 km / órás sebességre képes ez a négyhengeres, 230 lóerős motor, ami álló helyzetből 8 másodperc alatt éri el a 100 km / órás sebességet.
Éppenséggel olyan nagyon magasra nem nagyon repkedhetünk vele, viszont a levegőben 350, a földön 1200 km-t mehetünk vele, legalábbis a gyártó ezt állítja.
Elektromos autó (200 ezer dollár)
Az álló helyzetből 4 másodperc alatt 100 km / órára gyorsuló, és 190 km/órás csúcssebességre képes elektromos autó már jobban hangzik, ráadásul nem is nagy, így a városi forgalomban is jól lehet manőverezni (és parkolni, mert simán elfér keresztben is) vele.
Az ilyen méretek esetében óhatatlanul fellépő „mi van, ha jön egy nagydarab állat a még nagyobb autójával?” kérdést a gyártó szerint a szén- és üvegszálból, valamint kevlárból készült karosszéria válaszolja részben meg, oldalról pedig négyszer olyan biztonságos, mint egy SUV – nem csoda, hogy az amerikai közlekedési felügyelettől ötcsillagos minősítést kapott.
A világ legvalósághűbb versenyszimulátora (185 ezer dollár)
Na, ezt viszont nagyon kipróbálnánk! A Ford autógyár által is használt szimulátor ugyanis szinte mindent tud, amit egy szimulátornak tudnia kell – pörög, forog, gyorsul – mindezt teljes élethűségben, olyannyira, hogy konkrét versenyszituációkat is modellezni lehet vele. Összesen 12 versenyautót lehet beállítani rajta, legyen az GT, Formula-1, vagy Formula-3 modell, és 16 pályán mehetünk végig.
Utolsó kommentek