A „Csók a Times Square-en" minden idők egyik leghíresebb fotója. A gép, mellyel készítették talán még legendásabb, mint a kép maga, éppen ezért izgalmas hír, hogy még a hónapban elárverezik egy bécsi aukción.
A Leica fényképezőgépek komoly értéket képviselnek a fotózáshoz értők körében. Ezek a gépek gyakran rekord összeget hoznak az árveréseken, mert különlegesek és ritkák. A legdrágábban eladott gépek listájának első két helyén is ez a típus szerepel.
A döbbenetes az, hogy ezek a gépek a mai szofisztikált és nagyon okos kameráknak a sokszorosába kerülnek. Egy 1923-as Leica tavaly 1.9 millió dollárért talált gazdára, egy meg nem nevezett európai gyűjtő személyében. A második helyezett egy limitált szériás Leica Luxus pedig alulról érte el majdnem a milliós határt.
A május 24.-ei bécsi aukción viszont azt a Leicát árverezik el, amellyel a „Csók a Times Square-en" című képet készítette Alfred Eisenstaedt. A kép 1945. augusztus 27.-én jelent meg a Life magazinban és világhírű lett.
Azóta elkészültének körülményeivel kapcsolatban már több lehetséges történet is napvilágot látott, például az is felmerült, hogy beállított kép volt, és az is, hogy szinte erőszak.
A hatvan évvel később fellelt szereplőkről kiderült, hogy nem voltak szerelmespár, hiába lett a szerelmi szenvedély jelképe a fotó, hanem a háború végének és Japán kapitulációjának örülő tengerész elkapta a tömegben vele szembe jövő ismeretlen fiatal ápolónőt és megcsókolta.
Mindenesetre, aki megveszi a gépet, amit a becsüsök nagyjából 23 és 32 ezer ezer dollár közé várják, ami nagyjából 5.2 és 7.2 millió forintot tesz ki, az kap mellé egy aláírt példányt a híres fotóból. Eisenstaedt 96 éves koráig élt, és a hírek szerint ezt a nevezetes kamerát mindvégig, több mint 60 éven keresztül használta.
Utolsó kommentek