Különleges szolgáltatásban részesülnek azok a vendégek, akik a New York-i Mark Hotelben vesznek ki szobát. Ugyanis a hotel összeállt a Bergdorf Goodman áruházzal. Vendégeiknek azt a lehetőséget kínálva, hogy a nap 24 órájában válogathatnak az árucikkek közül, ha véletlenül ruházkodási SOS helyzet áll elő.
Hiányzik a megfelelő színű táska vagy cipő, vagy valamelyik kiegészítő. A vendégnek két opciója van, igénybe veheti az áruház személyre szabott vásárlási szolgáltatását, egy személyes, neki kirendelt stylistot, aki segít a vásárlásban, vagy bizonyos esetekben akár normál nyitvatartási időn kívül is válogathat az illusztris vendég a kínáltból.
A lehetetlent is meg kívánják valósítani, így ha valaki egy olyan árura feni a fogát, ami éppen csak megjelent a piacon, vagy limitált széria elérhető csak belőle, annak sem kell aggódnia, persze csak ha a hotel vendége, nem kell egyebet tennie, mint felemelni a telefont és szólni a concierge-nek. Pár óra múlva már házhoz is jön a megrendelés.
A Bergdorf Goodman-t a New York-i divat Mekkájának is nevezik. Az áruház történetéről nemrég készült dokumentumfilm, címe: „Szórjátok szét a hamvaimat a Bergdorfban". A rendező Matthew Miele 175 embert interjúvolt meg a filmhez, köztük például Karl Lagerfeldet, Diane Von Fürstenberget, Giorgio Armanit és még sokan másokat. Az áruház több mint 110 éves történetéről így elkészült egy videó archívum is. A filmet május 3.-án mutatták be.
Az egyik anekdota szerint Yoko Ono egyszer, nem sokkal zárás előtt felhívta az áruház szőrmeosztályát, hogy vigyenek ki hozzá egy kabát kollekciót, mert válogatni szeretne. Persze teljesítették a kívánságot. Yoko Ono két órát váratta a cég alkalmazottját, de utána megvásárolt 80 prém kabátot. Olyan hírességek voltak a kliensek között, mint Jackie Kennedy, akit férje beiktatási báljára öltöztettek fel, Grace Kelly az esküvői meghívóit rendelte itt.
Az áruház kirakata mindig, de különösen ünnepekkor igazi nevezetesség, amit hetente másfél millió ember bámul meg csodálattal. Egyébként a dokumentumfilm-rendező családjában is szokás volt a karácsonyi séta ezek előtt a kirakatok előtt, így nem véletlen, hogy a film gerincét is éppen a kirakatrendező története adja.
A kiraktok valódi művészi installációk.
Utolsó kommentek