Ma már külön cégek specializálódnak erre a szolgáltatásra. Mindent, ami az úr illetve hölgy óhaja...Csak egy hívás a conciergenek, és elintézve a színházjegy egy Boradway előadásra vagy egy párizsi divatbemutatóra.
A luxus concierge szolgáltatást nyújtó cégek számára nincs lehetetlen, a tehetős ügyfél számára elrendezik a dolgokat, teljesítik az akár extravagáns kívánságokat. Ma már nem egy egyszerű szállodai alkalmazottról beszélünk ez alatt a titulus alatt, hanem egy új, méghozzá növekvő dimenzióról a szolgáltatási szektorban.
A szolgáltatás igénybevevőinek sokszor nincs idejük elintézni saját maguknak a szórakoztatásukat, így valaki elintézi helyettük, és az illetőre minden készen vár, amikor az adott helyre érkezik. Ráadásul elkerülheti a helyismeret hiányából adódó esetleges csapdákat. De mindez kiterjed jogi és egészségügyi szolgáltatások igénybevételére is. Persze a kényelemnek megvan az igen borsos ára.
A concierge munkája régebben a jól kiépített személyes kapcsolatokon, a bennfentes ismereteken múlott, ez nagyjából ma is így van, csak a dolgot már nagyban játsszák, több alkalmazottal dolgozó cégek. Így az ügyfélnek meglehet a maga személyes concierge-e.
Ez így van például a tehetős diákok esetében is, akik kb. havi 300 dollárért vagyis 66.000 forint körül kapják ezt a szolgáltatást. A cég keres nekik megfelelő apartmant az egyetemi év idejére, ha magánoktatóra van szükség intézik azt is, de ha csak az olyan nehézkes dolgokat szeretné levetni a válláról a fáradt diák, mint egy menő étteremben az asztalfoglalás vagy zenekar szervezése egy bulira, akkor természetesen erre is kiterjed a szolgáltatás. Persze egy ilyen buli mixerekkel, zenekarral stb, villámgyorsan megszervezve azért több ezer dollárba fáj a végén.
Persze az már egy másik kérdés, ha ezek helyett a fiatalok helyett a mindennapi apróságokat is mindig elintézi valaki, hogyan tudják megállni a helyüket az életben. Bár alighanem erre soha nem lesz szükségük. A concierge modern megnevezése az „életmód menedzser". Találó, nem?
Utolsó kommentek