Rezidenciánál nem adjuk lejjebb. Hol máshol, mint a Széchenyi-hegyen, lábához borulva az egész város. És tényleg külképviseleti rezidencia volt (a hirdetés szövege szerint). Egyébként, akkor nem is olyan drága, hiszen ezen a környéken a 400 ezer forint körüli négyzetméterár, szinte „aprópénz”. Eredetileg 1,5 millió körül keresgéltem.
Persze azért a végére összejön egy 545 millió forintos ár, de hát ha egyszer 1350 négyzetméter a területe? Egy diplomata rezidencia esetében szükségszerű a nagyság, hiszen adott esetben illusztris vendégeket kell elszállásolni, vagy ha azt nem is, fogadásokat tartani mindenképpen.
Az étkező, nappali egy térben 120 négyzetméter, nem fukarkodtak a hellyel, itt tényleg még táncolni is akad hely. A szobából pedig a teraszra és a kertbe léphetünk ki, így azonnal a vendégek elé tárulhat a csodálatos panoráma. Külön szoba jut a házimozinak, bőséges medencetér, kétféle szauna, jacuzzi áll rendelkezésre, és barnulni sem kell máshová szoláriumba menni. A hálókhoz természetesen jár a külön fürdőszoba, gardrób és az adottságoknak köszönhetően a terasz is. Plusz az épületen belül két garzonlakás áll rendelkezésre a személyzet részére.
De diplomácia ide vagy oda, miért kell mindent aranyba foglalni? Miért gondolják azt azok, akik ezeket a tereket megtervezik és kitalálják, hogy az aranyozástól – főleg, ha jó bőven használják – elegánsabb lesz? Az arany székek és a lépcsőkorlát egészen komoly tévedés. Mondjuk a fürdőszobáktól sem ájultunk el. A terasz viszont egészen fantasztikus, lehet, hogy mi kint is maradnánk, esetleg még a nyitható mennyezetű medencéhez lenéznénk, kár az élményt elrontani.
Izgalmas képeket még IDE kattintva találtok, megmutatni csak komoly érdeklődőknek mutatják, protokoll szerint (!), előzetes beszélgetéssel.
Keresd meg álmaid otthonát az ország legmenőbb térképes ingatlanportálján! (x)
Utolsó kommentek