Egy kutató 600 milliomos életvitelét vizsgálta meg, és több különbséget talált abban, ahogy az idejük és az energiájukat beosztják egy átlagemberhez képest.
Warren Buffett a világ egyik leggazdagabb embere
A gazdagok másként élik az életüket, mint az átlagos emberek, és ez azt is jelenti, hogy másként kötik le az elméjüket és az idejüket.
Sarah Stanley Fallaw, az Affluent Market Institute kutatási igazgatója és a „A következő milliomos a szomszédban: tartós stratégiák a vagyonépítéshez” című könyv szerzője 600 amerikai milliomost kérdezett arról, mennyire befolyásolták tevékenységüket és gondolataikat az összegyűjtött milliók.
„A célokra összpontosítás kapcsolatban áll a vagyonszerzéssel, kortól és bevételtől függetlenül. A döntések, amelyeket meghozunk, így az, miként osztjuk be az időnket, energiánkat és pénzünket, hatással van arra, hogy pénzügyileg függetlenné válhassunk” – fejtette ki a szakértő.
A gazdagok több energiát fektetnek a személyes gyarapodásba. A felmérés szerint hetente öt és fél órát töltenek kedvtelésből olvasással és közel hatot sportolással, miközben egy átlagos amerikai kettőt, illetve két és felet.
Nagy különbséget mutat a közösségi média használat: egy átlagember 14 órát szúr el az idejéből ezzel, míg a gazdagok nem érnek rá ezzel foglalkozni, hetente két és fél órát lógnak csak a Facebookon és Instagramon.
„A sikeres egyének tudatosan használják fel erőforrásaikat, benne az érzelmi és kognitív erőforrásokat is” – írta a szerző.
A milliomosoknak is fel kell áldozniuk az idejüket: hetente nyolc órával alszanak kevesebbet és hat órával dolgoznak többet, mint egy átlagos amerikai.
Sarah Stanley Fallaw két tulajdonságot nevezett meg, amely segítette a gazdaggá válókat: a rugalmasság és a kitartás.
„Ahhoz, hogy vagyont szerezz, felépíts egy üzletet, figyelmen kívül hagyd a kritikát, a médiát, a szomszédokat, ragaszkodni kell a célok hajszolásához a fájdalmon és elutasításon túl is” – írta.
Utolsó kommentek