Amikor egy iskola kétszer annyiba kerül, mint a legendás Eton, akkor oda nagy valószínűséggel csak az európai szuperelit gyerekei járnak. Mindehhez persze nemcsak a hírnév és a kitűnő kapcsolatépítési lehetőség, hanem az elképzelhető legnagyobb luxus is jár.
(fotó: rosey.ch)
Alig 30 kilométerre Genftől található a Le Rosey, ami immár jó néhány éve a világ legdrágább iskolája. Egészen pontosan olyan drága, hogy csak a leggazdagabbak engedhessék meg maguknak, hogy ide járassák a gyerekeiket.
A legendás angliai Etonnál kétszer többe, évi 80 ezer fontba kerülő intézmény vonzza az európai és a világ arisztokráciáját. Az uralkodói családok is előszeretettel küldik ide csemetéiket, itt tanult például II. Albert és I. Baudouin belga uralkodó, Rainier monacói herceg, Mohammad Reza Pahlavi perzsa sah és még sorolhatnánk.
A sztárok közül is sokan itt neveltették gyermekeiket, például Sir Roger Moore, Elizabeth Taylor, David Niven, John Lennon és Yoko Ono, Diana Ross is rájuk bízta utódját.
A legnagyobb dinasztiák is nagyra becsülték és becsülik a Le Rosey-t, a Hohenzollern, a Rothschild, és a Metternich famíliából is többen pallérozódtak itt.
A hírnév ellenére az iskola nem csak várja a jelentkezőket, hanem aktívan keresi is őket, mostanában turnézzák körbe a világot (egészen pontosan Észak-Amerikát, Európát és a Közel-Keletet) bemutatókat tartva.
A Le Rosey drága ugyan, de legalább a legnagyobb luxust nyújtja a tanulóknak. Az iskolának saját jachtja, 1000 nézőt befogadni képes koncertterme, 30 lóból álló lovasközpontja – mindez egy 28 hektáros területen.
Az iskola nem csak a tudományokra, de a művészetekre és a sportra is kiemelt figyelmet fordít, a tanárok pedig a családjukkal együtt bent laknak az iskolában – írja az Elite Choice.
Ami a lakhatást illeti, 179, egy-háromszemélyes lakosztály áll a gyerekek rendelkezésére, emellett nyolc laboratórium, 13 játékterem, tíz teniszpálya, két 25 méteres medence, három futballpálya, rögbipálya is van a birtokon, míg telente síelni Gstaadba viszik a tanulókat.
A suli arra is figyel, hogy ne árasszák el az orosz vagy arab új- (és régi) gazdagok, a szabályzat szerint maximum a tanulói létszám 10 százaléka érkezhet ugyanazon nemzetből.
Utolsó kommentek